NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bill de Blasio cieszy się coraz większym poparciem. Jak to możliwe? Popularny burmistrz Nowego Jorku...

Bill de Blasio cieszy się coraz większym poparciem. Jak to możliwe? Popularny burmistrz Nowego Jorku...

13.06.2014, godz. 19:48
Bill de Blasio
foto:

Nowojorczycy coraz bardziej przekonują się do działań i decyzji nowego burmistrza. Popularność Billa de Blasio (53 l.) rośnie w każdej grupie etnicznej, a najbardziej zadowoleni są Afroamerykanie. Niemniej ogólnie popiera go 53 procent mieszkańców metropolii (dla porównania - w marcowych badaniach było to nieco ponad 40 proc.).

Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej, przeprowadzonego przez Quinnipiac University, aż 66 procent Afroamerykanów uważa, że burmistrz wywiązuje się świetnie ze swoich obowiązków oraz przedwyborczych obietnic. Z kolei 14 procent przedstawicieli tej grupy jest zdania, że nie wykonuje swej pracy jak należy.

Jeżeli chodzi o Latynosów, to zadowolonych z Billa de Blasio jest 56 proc. przedstawicieli tej grupy, a 17 proc. nie popiera działań burmistrza. Jak wynika z badań, najmniejsze poparcie – chociaż i tak nieco wyższe niż wcześniej – nowy burmistrz ma wśród białych wyborców. 41 procent jest zdania, że radzi sobie dobrze jako włodarz metropolii i jego decyzje – zwłaszcza dotyczące walki z piratami drogowymi – są słuszne. Niemniej aż 42 procent jest niezadowolonych z jego polityki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: