NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bill Clinton „namaści” burmistrza

Bill Clinton „namaści” burmistrza

30.12.2013, godz. 02:00
Bill Clinton
foto: Brak agencji

To będzie prawie jak koronacja króla... Były prezydent Bill Clinton (67 l.) ma przewodniczyć ceremonii zaprzysiężenia Billa de Blasio (52 l.), nowego burmistrza Nowego Jorku. Na uroczystości obecna będzie również była sekretarz stanu Hillary Clinton.

Wydarzenie, na które bilety rozeszły się w mgnieniu oka (nawet te po tysiąc dolarów!), odbędzie się 1 stycznia na schodach przed City Hall. Były prezydent Stanów Zjednoczonych przyjmie przysięgę de Blasio, używając egzemplarza Biblii, która należała kiedyś do Franklina Delano Roosevelta – również byłego amerykańskiego prezydenta i gubernatora Nowego Jorku.
Clinton i de Blasio mieli okazję współpracować ze sobą w przeszłości. Jak przypomina Associated Press, ten drugi był dyrektorem U.S. Department of Housing and Urban Development za czasów Clintona, a w 2000 roku był managerem sztabu wyborczego Hillary Clinton, kiedy ubiegała się o fotel w Senacie...
– Byłem bardzo dumny, kiedy mogłem pracować w administracji prezydenta Billa Clintona i uczestniczyć w kampanii Hillary Clinton. Teraz czuję się zaszczycony, że oboje będą ze mną i z całym Nowym Jorkiem w tym ważnym dniu – przekazał w oświadczeniu Bill de Blasio.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: