NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bielizna utrudniająca... gwałt

Bielizna utrudniająca... gwałt

09.11.2013, godz. 07:10
Seks kobieta
foto:

Wygląda na to, że kobiety będą miały wkrótce nowy rodzaj ochrony przed napastnikami... Ma być nią nowa linia bielizny pod nazwą AR Wear lub Anti Rape Wear.

Pomysłodawczynie i projektantki rozpoczęły już internetową kampanię reklamową nowej bielizny. Zapewniają, że stworzona przez nie linia jest wzmocniona specjalnymi włóknami, dzięki którym gwałciciel miałby bardzo duży problem - a wręcz nie mógłby ściągnąć kobiecie bielizny ani nawet jej przeciąć.

Niektóre modele, poza wzmocnieniem tkaniny, miałyby również zamki i różne haczyki, co - jak mówią projektantki - miałoby uniemożliwić gwałt.

- Zaprojektowałyśmy to, aby kobiety i nastolatki miały dodatkową możliwość obrony przed napaścią seksualną, aby miały większą kontrolę - piszą projektantki na swojej stronie.

Oprócz bielizny, linia Anti Rape Wear posiada także spodenki do joggingu i specjalne spódniczki. Aby nowa bielizna była sprzedawana w sklepach, pomysłodawczynie muszą zebrać w ciągu najbliższych dwóch tygodni 50 tysięcy dolarów. Ale najprawdopodobniej uda im się to, bo już mają ponad 41 tysięcy...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: