NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Biało-czerwony bieg z okazji 3 Maja

Biało-czerwony bieg z okazji 3 Maja

02.05.2015, godz. 00:00
Artur Wadowc
foto: SE.pl

Ponad 100 osób pobiegnie na Queensie z okazji Dnia Konstytucji. Patriotyzm można okazywać na różne sposoby... Również i biegiem. W niedzielę w Forest Park na Queensie odbędzie się druga edycja Polish Constitution 5 mile trail Race – bieg z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja. Do udziału zgłosiło się ponad stu chętnych. Tuż przed wielkim majowym polonijnym bieganiem w Nowym Jorku redakcja Super Expressu rozmawia z jednym z uczestników Arturem Wadowcem.

Wystartujesz drugi raz w tym biegu. Powiedz co zainspirowało Ciebie aby wziąć w nim udział?
–  Zacząłem biegać ok 2 lat temu. Motywacją był wzrost wagi oraz brak energii. Początkowo trudno mi było pokonać 1 milę. Ku mojemu zdziwieniu postępy były jednak dość szybkie, praktycznie z tygodnia na tydzień czułem, że mogę przebiec więcej i więcej. Za pierwszy cel postawiłem sobie bieg na 5k. Niedługo później w czerwcu 2013 ukończyłem swój pierwszy zorganizowany bieg New York Giants Run of Champions 5K. Wtedy jako kolejny cel postawiłem sobie ukończenie pół-maratonu do końca roku. W październiku pobiegłem w Staten Island Half-Marathon. Na tym etapie szczęśliwy z osiągniętych celów, kilka kilogramów lżejszy oraz wypełniony energią postanowiłem by bieganie stało się trwałą częścią mojego życia i zaplanowałem ukończenie pełnego maratonu w następnym roku. W połowie 2014 roku zostałem członkiem młodego klubu 3runPL zrzeszającego zarówno biegaczy jak i dual and triatlonistów.

A jak przygotowujesz się do maratonów?
–  Obecnie staram się regularnie biegać przynajmniej 2 razy w tygodniu na dystansie 5-8mil. Uczestnictwo w dłuższych biegach jak 10 kilometrów, pół-maraton czy maraton wymusza bardziej regularne treningi. Pracuję jako informatyk i niestety moja aktywność fizyczna jest bardzo ograniczona. Bieganie pozwala mi zrekompensować ten czas w bezruchu, pomaga w utrzymaniu właściwej wagi oraz niezmiernie korzystnie wpływa na poprawę samopoczucia.

A czy namówiłeś członków swojej rodziny na wspólne bieganie?
Póki co pomimo wielu prób nie udało mi się skusić do biegania nikogo z mojej najbliższej rodziny. Jednak się nie poddaję i wierzę, że już niedługo ich przekonam. Udało mi się natomiast przekonać kilka koleżanek z czego jestem bardzo dumny.
agra

3RunPL bardzo zachęca wszystkich do uczestnictwa w biegu konstytucji 3 maja, który odbędzie się 3 maja w Forest Park na Queens. Zapisy na stronie www.3RunPL.com. Będzie można się również zapisywać pomiędzy godz 8:30 i 9:30 rano przed biegiem. Bieg rozpocznie się dokładnie o 10am.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: