NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bezpłatne obiady dla nowojorskich uczniów

Bezpłatne obiady dla nowojorskich uczniów

25.04.2014, godz. 19:13
uczeń, obiad,
foto:

Radni miasta Nowy Jork zaplanowali budżet i wzięli pod uwagę postulowaną od dawna sprawę darmowych obiadów, które będą oferowane uczniom szkół publicznych.

Wcześniej już burmistrz Bill de Blasio sygnalizował pełne poparcie projektu dotowania takich posiłków. Obecnie nie wszyscy, lecz około 75 procent uczniów kwalifikuje się do bezpłatnego żywienia.

Ale to nie wszystko. Pracujący nad budżetem zapowiedzieli również zwiększenie o 1.000 liczby nowych policjantów oraz przeznaczenie poważniejszych funduszy na walkę z bezdomnością.

– Nowe propozycje będą kosztować około 257 mln dolarów, czyli niewielki ułamek budżetu miasta, który wynosi 73 mld dolarów – powiedziała Melissa Mark-Viverito, przewodnicząca rady miasta. Wiele z propozycji, takich jak przeznaczenie większej ilości pieniędzy na bezdomnych i finansowanie mieszkalnictwa po przystępnych cenach, są zgodne z celem, jaki postawił sobie nowy burmistrz.

Zatrudnienie dodatkowych policjantów to koszt 100 mln dol. Jednak będzie to bardziej korzystne finansowo dla miasta niż płacenie już pracującym funkcjonariuszom za godziny nadliczbowe – dodała Melissa Mark-Viverito.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: