NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bezpieczniej dla rowerzystów na Pulaski Bridge

Bezpieczniej dla rowerzystów na Pulaski Bridge

02.04.2016, godz. 00:00
Greenpoint, ścieżka rowerowa, Pulaski Bridge
Greenpoint, ścieżka rowerowa, Pulaski Bridge foto:

Dobra wiadomość dla miłośników rowerów. Departament Transportu (Department of Transportation - DOT) przygotował nową mapę ze wszystkimi ścieżkami rowerowymi w metropolii. Jest na niej również nowa bezpieczna trasa na Pulaski Bridge, którą – jak mówią przedstawiciele DOT – już lada moment będzie można przejechać się na całym odcinku.

Ścieżką na położonym nad Newton Creek moście będzie można przejechać z górnego Greenpointu do Long Island City na Queensie.
Nowiutka trasa jest dwukierunkowa, wygodniejsza, a przede wszystkim dużo bezpieczniejsza, bowiem jest oddzielona od pasa samochodowego. Przedstawiciele DOT nie podali konkretnego dnia otwarcia ścieżki, niemniej jest ona już gotowa i nastąpi to lada moment.
Kolejna dobra wiadomość dla rowerzystów z Brooklynu – już wkrótce będą mieć kolejne trasy. Budowa ścieżki Marine Park Connector łączącej Flatbush Avenue z Avenue U rozpocznie się już latem. W planach są również kolejne, ale nie podano kalendarza prac. Każdy, kto chce mieć najnowszą mapę ścieżek rowerowych w całym Nowym Jorku może ją sobie „ściągnąć” ze strony: http://www.nyc.gov/html/dot/html/bicyclists/bikemaps.shtml


Foto Department of Transportation

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: