NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bezpiecznie na dwóch kółkach

Bezpiecznie na dwóch kółkach

09.11.2013, godz. 02:00
Ścieżka rowerowa
foto:

Z tej wiadomości ucieszą się wszyscy amatorzy jazdy na rowerze, w szczególności ci, którzy mieszkają na Queensie. Powód? Urzędnicy miejscy chcą, aby właśnie tam powstawało coraz więcej ścieżek rowerowych, dzięki czemu wreszcie będzie można bezpiecznie poruszać się po drogach, unikając rozpędzonych samochodów.

Jak przekazuje "Daily News", urzędnicy miejscy z Community Board 2 zapowiedzieli w czwartek wieczorem, że nowe trasy rowerowe powstaną już w 2014 roku na Sunnyside i Long Island City. Ulice, które urzędnicy postanowili przeznaczyć również dla ruchu rowerowego, to 11th St., 39th St., 49th Ave. oraz Skillman Ave. Lokalizacja ścieżek rowerowych została ustalona wspólnie z urzędnikami z Departamentu Transportu (Department of Transportation). - Więcej ścieżek rowerowych w tak zakorkowanym mieście jak Nowy Jork to świetna sprawa. W szczególności teraz, kiedy za transport miejski trzeba coraz więcej płacić! Jeśli tylko powstaną bezpieczne trasy dla rowerzystów, to z wielką przyjemnością do pracy zacznę dojeżdżać na rowerze. Będzie dużo zdrowiej szybciej i taniej - mówi Robert z Middle Village, który pracuje na Long Island City.

Przed podjęciem decyzji o tym, którędy mają biec ścieżki rowerowe na Queensie, przeprowadzono wiele spotkań z mieszkańcami. To przecież ono będą najczęściej korzystać z pasów dedykowanych rowerzystom... - Wyznaczając ścieżki rowerowe, braliśmy pod uwagę przede wszystkim zdanie lokalnych rowerzystów, szerokość ulic oraz natężenie ruchu drogowego - powiedział Inbar Kishoni, kierownik projektu. - Skupiamy się w szczególności na tym, żeby połączyć trasy północ-południe oraz wschód-zachód - dodał Kishoni. Pomysłodawcy nowych dzieżek rowerowych dla mieszkańców Queensu pomyśleli o wszystkich elementach związanych z poruszaniem się na dwóch kółkach. W projekcie uwzględniono nawet parkingi dla rowerów. - Jeżeli ten plan ma naprawdę służyć mieszkańcom, musi być całościowy. Oprócz ścieżek rowerowych powinny zostać zainstalowane w najbardziej dogodnych miejscach stojaki na rowery - powiedział Joe Conley, przedstawiciel inwestorów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: