NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bernie Sanders kilka razy celnie trafił Hillary Clinton

Bernie Sanders kilka razy celnie trafił Hillary Clinton

16.04.2016, godz. 00:00
Po tej debacie Clinton i Sanders na pewno nie zostaną przyjaciółmi
Po tej debacie Clinton i Sanders na pewno nie zostaną przyjaciółmi foto: AP PHOTO/FOTO SE

Poszło prawie na noże – Bernie Sanders atakował, Hillary Clinton się broniła i oddawała ciosy. Debata demokratów, którzy walczą o możliwość wystartowania w wyborach prezydenckich, była ostra i złośliwa. Bite dwie godziny kandydaci ostrzeliwali się niemiłymi słowami zarzucając sobie wszystko, co najgorsze.

Debata pokazała, że Clinton i Sanders mają zupełnie inne poglądy na wiele spraw – na prawo  dostępu do broni palnej, na politykę zagraniczna czy wielki biznes.
Sanders, chociaż kilka razy bardzo celnie uderzył, a publiczność była po jego stronie, nie powalił na deski Clinton, która kilka razy celnie go wypunktowała. Zwłaszcza zarzutami, że nie zna się na polityce zagranicznej. 
Sandersowi oczywiście oddawał ciosy i nie walił na ślepo. Przygwoździł Clinton pytaniem o płacę minimalną i jej podniesienie do 15 dolarów za godzinę. Była sekretarz stanu odpowiedziała, że popiera takie rozwiązanie. Sanders tylko na taka odpowiedź czekał i skomentował ją drwiąco. - To to musi być duże zaskoczenie dla wyborców. To nie jest prawda, że popiera pani takie rozwiązanie.

Obserwatorzy oceniają, że w tej ostrej debacie nie było jednoznacznego zwycięscy, który powalił przeciwnika na deski. Sanders liczył, że tak będzie i ta wygrana da mu szansę na   wygranie demokratycznych prawyborów w stanie Nowy Jork , które odbędą się 19 kwietnia.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: