NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Będzie więcej łóżek dla bezdomnych​

Będzie więcej łóżek dla bezdomnych​

13.05.2015, godz. 02:00
bezdomni
foto:

Nikt nie może żyć na ulicy albo w warunkach urągających godności człowieka... To słowa burmistrza Billa de Blasio (53 l.), który ogłosił zintensyfikowanie działań na rzecz walki z bezdomnością na ulicach Nowego Jorku.

– Zbyt wielu nowojorczyków żyje na ulicach miasta. Wśród nich są małe dzieci. Tak nie może być i nie pozwolimy na to. Każdy zasługuje na pomoc. Pamiętajmy, że każdemu z nas może się przydarzyć coś, co zburzy nasz dotychczasowy porządek – mówił Bill de Blasio podczas wizyty w Corona Family Residence, ośrodku dla bezdomnych na Queensie. Tam też obiecał, że w ramach działań na rzecz walki z bezdomnością, w istniejących w metropolii schroniskach przeprowadzone zostaną konieczne remonty, aby poprawić panujące tam warunków. - Nie może być tak, żeby w miejskich schroniskach, które powinny pomagać bezdomnym, traktowało się ich jako ludzi gorszej kategorii. Na to absolutnie nie pozwolimy – mówił burmistrz.
Dodał też, że w schroniskach pojawi się też więcej łóżek, aby dla każdej osoby, która z różnych powodów straciła dach nad głową, mogła znaleźć nocleg i schronienie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: