NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Będzie więcej kamer

Będzie więcej kamer

01.10.2013, godz. 02:00
Greenpoint
foto:

W kościele luterańskim przy Russel Street na Greenpoincie odbyło się od dawna zapowiadane spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w parku McGorlick.

Z mieszkańcami dzielnicy rozmawiali przedstawiciele nowojorskich parków, lokalni politycy i działacze, a wśród nich poseł stanowy Joseph Lentol oraz radny miejski Steve Levin. Obecny był również kapitan James B. Ryan z greenpoinckiego 94. posterunku, a także reprezentujący Polonię Artur Dybanowski, tegoroczny marszałek Parady Pułaskiego (dzielnicy Greenpoint).

Wszyscy obecni na spotkaniu działacze podkreślali, jak ważne jest istnienie parku McGorlick, który od lat służy wielu mieszkańcom polskiej dzielnicy jako miejsce spotkań i zabaw. Mieszkańcy chcieli poznać plany poprawy bezpieczeństwa w parku. Skarżyli się też między innymi na bezdomnych oraz na parkową administrację, która nie sprząta na czas śmieci...

Jak zapewnił kapitan James B. Ryan, władze dzielnicy dokładnie monitorują wszelkie zagrożenia i pracują nad tym, aby McGorlick Park był miejscem jeszcze bardziej bezpiecznym i przyjaznym dla mieszkańców. W trakcie spotkania odbyło się głosowanie nad rozbudową parkowego systemu monitoringu (obecnie zainstalowane są już dwie kamery). Zdecydowana większość obecnych opowiedziała się za takim rozwiązaniem.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: