NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Będą porady imigracyjne za darmo

Będą porady imigracyjne za darmo

22.04.2013, godz. 02:00
usa
foto:

Znów rusza akcja Citizenship NOW - program działający na CUNY i od samego początku wspierany przez "Daily News". Przez cały tydzień będzie można zasięgnąć porady w sprawach imigracyjnych. Udzielane będą w wielu językach, również po polsku.

Do tej pory, przez dekadę, z darmowych porad telefonicznych oferowanych w ramach programu skorzystało ponad sto tysięcy imigrantów. Podczas jedenastej - do 26 kwietnia - akcji porad udzielać ma aż 400 osób znających tajniki prawa imigracyjnego.

Pomocy polskim imigrantom będzie udzielać w najbliższą środę m.in. Ewa Kornacka. Kilku innych polskojęzycznych wolontariuszy będzie dostępnych w inne dni.

- W związku z tym prace nad reformą imigracyjną nabierają tempa, nasz program Citizenship NOW! w tym roku ma szczególne znaczenie - mówi Allan Wernick, profesor prawa z Baruch College (będącego częścią CUNY) i autor rubryki imigracyjnej w "Daily News".

- Jesteśmy metropolią imigrantów i chcemy im pomóc, by nie trafili w sidła oszustów, którzy niestety pojawiają się, zwłaszcza wtedy, kiedy wokół prawa imigracyjnego zaczyna się coś dziać - dodał.

W poniedziałek mają być podane szczegóły programu, o których poinformujemy naszych Czytelników.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: