NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bawiąc się pomogliśmy dzieciom

Bawiąc się pomogliśmy dzieciom

17.06.2017, godz. 00:00
Festym Fundacji Uśmiech Dziecka
foto:

Polonia po raz kolejny pokazała swoje serce! Na zorganizowany przez fundację Uśmiech Dziecka festyn Baśniowy Dzień Dziecka przybyli licznie Polonusi, by ruszyć na pomoc osieroconym dzieciom Pawliszyn ze Staten Island.

Ich rodzice zginęli tragicznie rok temu, a obecnie ich prawnym opiekunem jest ciocia z New Jersey, gdzie dzieci zamieszkały. Daniel kończy 9. klasę, a Julia 5. W szkole mają dobre wyniki, poznali nowych kolegów i koleżanki. Daniel lubi majsterkować, robi tree house w lesie za domem ,  Julia uwielbia „robótki” i gotowanie. Oboje marzą, żeby na wakacje wyjechać do Polski do babci i dziadka. Dochód z festynu pomoże rodzinie zorganizować wyjazd na wakacje do Polski oraz w zakupieniu niezbędnych rzeczy dla rodzeństwa.
Na festynie w programie muzycznym wystąpił zespół z bajkowym repertuarem Gaudete pod kierunkiem Ewy Gindorowicz, Victoria Lesiczka, Isabela Swierzawski, Natalia Baz z panią Maria Paluch. Wykonawcy wystąpili w przepięknych barwnych strojach postaci z bajek dla dzieci. Była tez rewia taneczna w wykonaniu Iskierek pod dyrekcja Pani Danuty Zakrzewskiej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: