NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Baw się, tańcz, kupuj, licytuj i... pomóż odzyskać wzrok Adasiowi

Baw się, tańcz, kupuj, licytuj i... pomóż odzyskać wzrok Adasiowi

24.04.2013, godz. 02:00
Baw się, tańcz, kupuj, licytuj i... pomóż odzyskać wzrok Adasiowi
foto:

- Adaś, choć ma tylko 7 lat, jest wojownikiem, który dzielnie walczy o to, by mógł czytać swoje ukochane książki - mówi Martyna Florczak, organizatorka akcji zbierania funduszy na pomoc chłopcu. - Zapraszamy wszystkich na koncert charytatywny na rzecz Adasia, który odbędzie się 26 kwietnia w Klubie Wisła w New Jersey. Pomóżmy mu spełnić jego marzenia - dodaje.

O 7-letnim Adasiu Aftyce, cierpiącym na nowotwór oka (siatkówczak), pisaliśmy na łamach naszej gazety wielokrotnie. Polonia pomaga jego rodzinie uzbierać fundusze na ratowanie jedynego oka dziecka.

- 21 marca, po zebraniu części kwoty wymaganej do rozpoczęcia leczenia, Adaś przeszedł pierwszą chemioterapię, wydawało się, że już jest blisko wymarzonej operacji, ratującej wzrok chłopca. Ponieważ jednak dość długo nie było funduszy na operację, choroba się rozwinęła i lekarze uznali, że trzeba podać dodatkową serię chemii, aby operacja była skuteczna - relacjonuje Martyna Florczak.

By pieniędzy było więcej, organizatorzy zaproponowali organizację koncertu charytatywnego. Każdy ma na nim znaleźć coś dla siebie. Dla wielbicieli cięższych brzmień zagrają zespoły: Atura oraz Prime Prophecy and Petty Nobles Collective. Dla wielbicieli muzyki tanecznej zagra zaś "Junior", czyli Tomek Popławski, znany ze sceny polskiego disco, a także Ania Tańska, utalentowana i dobrze znana Polonii wokalistka. O dobra zabawę zadba też DJ Afera, czyli Benek Piechuta.

- Wszyscy artyści wystąpią w 100 proc. charytatywnie. Również klub "Wisła" udostępnił miejsce za darmo, życząc Adasiowi zdrowia i odzyskania wzroku - mówi Florczak.

Podczas koncertu charytatywnego odbędzie się aukcja gadżetów sportowych.

- Podczas licytacji będzie można nabyć trofea z autografem Tomasza Adamka. Nie chcemy przed koncertem zdradzać wszystkich przygotowanych niespodzianek. Zapewniamy jednak, że naprawdę warto wziąć udział w tym wydarzeniu - mówi Florczak.

Nowością na tego typu imprezie będzie możliwość zrobienia polskich zakupów! Firma Lowell, lider na rynku amerykańskim w imporcie, produkcji i sprzedaży polskich i europejskich produktów, po raz pierwszy poparła tego typu inicjatywę charytatywną i zaoferowała, że wesprze Adasia. Lowell będzie miał swoje stoisko w klubie, gdzie w cenach hurtowych (często ponad 50-75 procent poniżej cen rynkowych) będzie można zaopatrzyć się w polskie specjały. Będzie również kącik piękności. - Cały zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Adasia - zapewnia nas Florczak

Szczegółowe informacje o koncercie można znaleźć na stronie "America For Aftyka" na Facebooku

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: