NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Baluj z Kozakiewiczem i gwiazdami sportu

Baluj z Kozakiewiczem i gwiazdami sportu

28.06.2013, godz. 02:00
Władysław Kozakiewicz tegorocznym gościem Balu Sportu
foto:

Tego spotkania nie możesz przegapić. Już w sobotnią noc jedyna i niepowtarzalna okazja, by poznać osobiście Władysława Kozakiewicza, który w 1980 w niesamowitym stylu zdobył tytuł mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce w Moskwie. Jego ówczesny gest przeszedł nie tylko do historii sportu, ale w komunistycznej Polsce przyciśniętej moskiewskim butem stał się prawdziwym symbolem. Jeśli chcecie spotkać naszą legendę, która wynikiem 5,78 m ustanowiła wówczas również rekord świata, przyjdźcie na Bal z Mistrzami, imprezę organizowaną przez Polish-American Sports Association.

Organizatorzy tegorocznego zachęcają do wspólnej zabawy, ale nie tylko... Chcą również podczas balu zbierać fundusze na edukację uzdolnionego polonijnego pływaka Michała Domagały (16 l.). Michał to prawdziwy pływacki skarb. Mimo młodego wieku może już poszczycić się wieloma sportowymi sukcesami. Nasz młody rodak urodził się w Stanach. Jego rodzice przyjechali do USA 20 lat temu. Obecnie wraz z nimi mieszka na Queensie. Pływać nauczył się w jednym z nowojorskich YMCA. Teraz marzy o tym, aby wystartować na olimpiadzie.

- Ciężko trenuję i staram się osiągać jak najlepsze wyniki. Chciałbym, by spełniło się moje największe marzenie, czyli udział w olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Pierwszy krok już mam za sobą, bowiem udało mi się zakwalifikować do US Olympic Team Trials w 4 różnych stylach i na 6 różnych dystansach. Przy tak ogromnej konkurencji, jaka panuje w tej dyscyplinie w USA, to naprawdę duży sukces - mówił w wywiadzie udzielonym redakcji "Super Expressu" Michał Domagała.

Organizatorzy balu przewidzieli wiele innych atrakcji dla Polonii. Do tańca przygrywać będzie Effect Band, a przed publicznością zaprezentują się pary taneczne z Joseph´s Dance Studio. Bal z Mistrzami odbędzie się 29 czerwca o godz. 20 w sali przy kościele St. Frances de Chantal, 58th St na Brooklynie. Bilety do nabycia w Marzena Travel Agency.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: