NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bal ze szczytnym celem

Bal ze szczytnym celem

23.12.2013, godz. 02:00
Bal ze szczytnym celem
Fundacja Uśmiech Dziecka z Maspeth kończy przygotowania do szczególnej charytatywnej imprezy foto:

Jedną ze szczególnych imprez z okazji zbliżającego się Nowego Roku będzie bal sylwestrowy zorganizowany przez Fundację Uśmiech Dziecka w restauracji Leonard's Palazzo w Great Neck. Zapowiada się wspaniała zabawa, ale przede wszystkim przyświeca jej szlachetny cel! Zbierane pieniądze, które pozwolą wrócić do zdrowia choremu Michałkowi...

- Na gości czeka siedmiogodzinna zabawa. Oprawę muzyczną przygotowała orkiestra Remix Band, która zagra dla około 250 gości - zapowiada Joanna Mrzyk z Fundacji Uśmiech Dziecka. Organizatorzy podczas balu zapewniają gorący bufet z bardzo urozmaiconymi daniami: mięsnymi, wegetariańskimi oraz sea food. - Natomiast obiad będzie serwowany do stołów (goście będą mieli do wyboru sześć dań gorących, w tym filet mignon oraz mięsa i ryby) - informuje Mrzyk. O północy tradycyjnie wszyscy w szampańskich nastrojach powitają Nowy Rok toastem...

Na balu oprócz wspaniałej zabawy odbędzie się loteria. - Dochód z niej przekażemy na leczenie i operację Michałka z Polski. Państwo Marzena i Wojtek Bogunieccy z Nowego Jorku już podarowali na ten cel pięciodniowy pobyt w ekskluzywnym resorcie na Dominikanie, w Puetro Plata, o wartości $500. Z kolei Rada Dyrektorów Fundacji Uśmiech Dziecka przekazała na loterię Apple iPad mini, zaś Amta - voucher na wakacje na Karaibach. Do balu zostało jeszcze nieco czasu i mamy nadzieję, że nagród przybędzie - mówi Mrzyk.

Michał Kucharski urodził się w 2010 r. z wielowodziem... Od dziecka cierpi na wadę serca, dysfunkcję kończyn górnych oraz złe ustawienie nadgarstków. - To dziecko w swoim krótkim życiu przeszło już wiele operacji. Między innymi dwie na otwartym sercu... - opowiadają rodzice Michałka. - Chcielibyśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby jego komfort życia był najbliższy normalności. Szukamy pomocy również poza granicami kraju i właśnie dlatego prosimy o pomoc ludzi dobrej woli - apelują rodzice chłopczyka.

Do akcji pomocy choremu i potrzebującemu dziecku może dołączyć każdy, wysyłając czek z dopiskiem "pomoc dla Michałka" na adres: Children's Smile Foundation 60-43 Maspeth Ave, Maspeth, NY 11378. - Nie potrzeba wielkich sum, żeby wywołać uśmiech na twarzach najbiedniejszych i pokrzywdzonych przez los dzieci - zaznacza Joanna Mrzyk.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: