NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bal na rzecz żyjącego w bólu chłopca z Polski i jego rodziców. Polonia na pomoc cierpiącemu Kordiankowi

Bal na rzecz żyjącego w bólu chłopca z Polski i jego rodziców. Polonia na pomoc cierpiącemu Kordiankowi

12.01.2017, godz. 00:00
Kordian Mikulicz
Kordian Mikulicz foto:

Polacy w Nowym Jorku nie jeden raz otwierali swoje serca i pokazywali, że nie są obojętni na cierpienie innych, zwłaszcza dzieci. Tak może być i tym razem. Już w najbliższą niedzielę na Rodgewood odbędzie się charytatywna zabawa karnawałowa, z której dochód będzie przeznaczony na rzecz siedmioletniego Kordiana Mikulicza z Polski, który cierpi na bardzo rzadkie schorzenie sprawiające, że chłopczyk żyje w strasznym bólu. Cierpi nawet, gdy tylko oddycha.

Po długich badaniach lekarze stwierdzili u Kordianka defekt genu VAC 14. Są bezradni. Jedyną pomocą dla niego jest  leczenie eksperymentalną metodą genowej terapii w Stanach, którego zgodzili się podjąć lekarze z Michigan, bowiem ich własny syn cierpi na tę samą chorobę. Historia chłopczyka poruszyła wiele osób, w tym Czytelników „Super Expressu”, dzięki którym udało uzbierać pieniążki na leczenie – milion dolarów. Potrzebne jednak będą fundusze na pobyt w Stanach. Możemy w tym pomóc, biorąc udział w charytatywnej zabawie karnawałowej zorganizowanej przez fundację We See You, Inc. – Postanowiliśmy zorganizować tę zabawę, by wesprzeć Kordianka i jego rodziców. Bawiąc się docenimy nasze szczęście, a jednocześnie pomożemy komuś, tak skrzywdzonemu. Nie bądźmy obojętni – mówi  Beata Truszkowski   założycielka fundacji zapraszając Polonię na niedzielną zabawę, która odbędzie się w auli parafii św. Alojzego na Ridgewood. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz chorego chłopca i jego rodziny.


Charytatywna zabawa karnawałowa
Aula parafii św. Alojzego
382 Onderdonk Avenue
Ridgewood, NY 11385
Niedziela 15 stycznia
2 pm – 6 pm
Bilety: 15 dol. - dorośli, 5 dol. - dzieci powyżej 2 lat.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: