NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bądź św. Mikołajem dla biednych dzieci

Bądź św. Mikołajem dla biednych dzieci

07.12.2013, godz. 02:00
Brooklyn
foto:

Nie każde dziecko ma rodziców, których stać na to, by kupić mu prezent pod choinkę. Ale na szczęście są ludzie o wielkich sercach. Z ich inicjatywy powstała akcja Big Brooklyn Holiday Toy Drive (BBHTD) - czyli zbieranie zabawek i innych prezentów, a następnie obdarowywanie nimi najbardziej potrzebujących.

Ta charytatywna misja rozpoczęła się rok temu, kiedy Eric Hall - właściciel znajdującego się w polskiej dzielnicy Red Star Bar - oraz Nicole i Teddy Atlas z Dr. Theodore A. Atlas Foundation postanowili pomóc dzieciom, których rodziny straciły majątki życia po przejściu huraganu Sandy, przypomina "Greenpoint Gazette".

- Sandy uderzyła i każdy to odczuł boleśnie, ale dzieci szczególnie. Pomyślałem wówczas, żeby zrobić coś, aby choć w jakimś stopniu poprawić nastroje, pozwolić zapomnieć o nieszczęściu. Najpierw skontaktowałem się z Nicole i Teddym, którzy przystali na mój pomysł. Później nawiązałem kontakt z Paulem Samulskim i on również do nas dołączył, pomagając nam w dotarciu do lokalnych organizacji społecznych, właścicieli sklepów i ludzi. I tak wspólnie stworzyliśmy Brooklyn Holiday Toy Drive - wspomina początki Eric Hall.

Wówczas udało się zebrać ponad 1500 zabawek, które znalazły się pod choinkami dzieci z Brooklynu. W tym roku Hall i Samulski mają nadzieję, że uda im się obdarować jeszcze więcej dzieci, gdyż tegoroczną akcję oprócz Dr. Theodore A. Atlas Foundation wspiera także prezydent Brooklynu Marty Markowitz (wraz ze swoim Best of Brooklyn Toy Drive) oraz Greenpoint Chamber of Commerce, czyli greenpoincka Izba Handlowa.

- Na szczęście w tym roku nie musimy się zmagać ze skutkami żywiołu, niemniej nawet jedno dziecko bez prezentu pod choinką w święta to prawdziwe nieszczęście i chcemy temu zapobiec - mówi Samulski. Zabawki można oddawać w specjalnych punktach uczestniczących w akcji oznaczonych logo Big Brooklyn Holiday Toy Drive (można je znaleźć na stronie: http://bigbktoydrive.com/#locations.). Zabawki będą zbierane do 17 grudnia. Tego dnia odbędzie się również wielki finał akcji w Red Star Bar. Osoby, które podarują zabawkę o wartości 20-25 dol., mogą liczyć na open bar. Ponadto tego dnia przeprowadzona zostanie też loteria z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Cały dochód zostanie przekazany na organizacje pomagające dzieciom.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: