NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Autobus wjechał im prosto do domu

Autobus wjechał im prosto do domu

26.06.2013, godz. 02:00
autobus
foto:

Chwile grozy przeżyli równocześnie pasażerowie podmiejskiego autobusu i mieszkańcy jednego z domów znajdujących się mieście Auburn w Massachusetts. Jak podaje CBS News, kierowca pojazdu z firmy przewozowej Worcester Regional Transit Authority Bus z całym impetem wjechał w dom, w którym znajdowali się ludzie.

- W wyniku wypadku kierowca autobusu został w nim uwięziony. Po wydostaniu go przez ratowników ciężko ranny został przewieziony do pobliskiego szpitala. Poszkodowane zostały również osoby, które przebywały w domu, w tym troje dzieci. Dwóch pasażerów autobusu miało lekkie otarcia ciała - mówił na miejscu dziennikarzom Eric Otterson, kapitan straży pożarnej.

Chris Erickson (32 l.), który mieszka w domu, w który wjechał autobus, z żoną i trzema synami w wieku 6, 11 i 14 lat, w chwili wypadku wracał z pracy.

- Byłem przerażony, gdy dowiedziałem się, co się wydarzyło. W momencie kiedy autobus wjechał do naszej kuchni, moja żona brała prysznic, a chłopcy przebywali w salonie - mówił Erickson reporterom. - Całe szczęście skończyło się na niewielkich zadrapaniach i siniakach. Coś nad nimi czuwało i w momencie wypadku nikogo nie było w kuchni - dodał.

Obecnie badane są przyczyny wypadku. Według szefa policji kierowca zasłabł, a dodatkowo w autobusie zawiódł układ hamulcowy. Autobus zostanie poddany kompleksowym badaniom technicznym.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: