NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Autobus staranował ponad 20 samochodów na Greenpoincie

Autobus staranował ponad 20 samochodów na Greenpoincie

17.03.2014, godz. 02:00
Greenpoint, NYC, Nowy Jork, polonia
foto:

Sześć osób rannych i ponad 20 zniszczonych samochodów – to bilans poważnego wypadku, do jakiego doszło na Greenpoincie. Kierowca autobusu B48 całkowicie stracił kontrolę na pojazdem, który staranował zaparkowane przy ulicy auta. Przedstawiciele miejskiego przewoźnika MTA tłumaczą, że tuż przed wypadkiem kierowca dostał zawału, co zresztą potwierdzili świadkowie...

– Widziałem go, jak leży bezwładnie, potem jakiś pasażer zaczął kopać w drzwi, żeby inni mogli wyjść z autobusu! – opowiadał reporterom Henry Toncic, współwłaściciel Vinnie's Pizza.

Do zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem, ale właściciele rozbitych aut wciąż liczą straty. B48 jechał po Nassau Avenue. Nagle zjechał na bok, taranując samochody zaparkowane między Monitor Street a Sutton Street. Auta były „kasowane” jedno po drugim i wpadały na siebie. Huk i dźwięki miażdżonego lub ocierającego się o siebie metalu były tak potężne, że zaniepokojeni ludzie zaczęli wybiegać na zewnątrz.

– To naprawdę był przeraźliwie głośny dźwięk, tak jakby pług opuścił swoje płozy na asfalt. Ale jak zobaczyłem ten autobus i te wszystkie auta, od razu wiedziałem co było powodem tych odgłosów – opowiadał mieszkaniec Greenpointu, Thomas Milligan.

Wezwane na miejsce służby ratunkowe zaczęły udzielać rannym pierwszej pomocy. Jak podaje CBS News, dwie osoby – kierowca autobusu oraz jednego z zaparkowanych na poboczu samochodu – zostali przewiezieni do Woodhull Hospital. Z powodu wypadku, kursowanie linii B48 było wstrzymane przez kilka godzin.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: