NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Łatwiej wynająć killera niż się rozwieść

Łatwiej wynająć killera niż się rozwieść

11.07.2013, godz. 00:00
Rozwód to nie koniec świata
foto:

Julia Merfeld (21 l.) z Michigan bardzo chciała uwolnić się od swojego męża. Nie chciała jednak bawić się w rozwody. Uznała, że łatwiej będzie jej znaleźć płatnego zabójcę... Realizując swój plan, nie przewidziała, że kandydatem na killera okaże się agent policji. Kobieta czeka na wyrok.

Jak podaje CBS Detroit, Merfeld już w kwietniu próbowała namówić do zabicia męża swojego współpracownika, Carlosa Ramosa. Wówczas zaoferowała mu 50 tys. dolarów. Mężczyzna nie wierzył w propozycję, jaką złożyła mu Julia Merfeld, początkowo myślał, że kobieta żartuje. Nie dawało mu to jednak spokoju i postanowił zawiadomić policję.

Funkcjonariusze zorganizowali prowokację. Jeden z nich udawał płatnego zabójcę, który chce przyjąć zlecenie Merfeld. Ich spotkanie zostało nagrane ukrytą kamerą. Jak podaje CBS News, na nagraniu wyraźnie słychać, jak kobieta mówi detektywowi, że chce śmierci męża, bo "to łatwiejsze niż rozwód".

"Wiesz, nie będę się musiała martwić oceną rodziny, jego złamanym sercem i tak dalej" - mówi rzekomemu zabójcy Merfeld.

Zdaniem sądu motyw mógł być jednak inny. - To najstraszniejszy motyw zbrodni znany człowiekowi. Mąż Merfeld miał polisę na życie o wartości 400 tys. dolarów. Prawdopodobnie kobieta chciała przejąć te pieniądze - powiedział Dean Roesler z Muskegon County.

- Nie miałem bliskich kontaktów ze swoją siostrą. Nie wiedziałem o tym, że mieli kłopoty małżeńskie. To przygnębiające, że taką lekką ręką planowała śmierć własnego męża. Ona zawsze była szczęśliwą osobą - mówił Nicholas Antosaccio, brat kobiety.

Julia Merfeld została uznana za winną 27 czerwca. 30 lipca ma zapaść ostateczny wyrok w jej sprawie. Prokurator żąda dla Merfeld co najmniej 7 lat więzienia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: