NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Atak zimy

Atak zimy

10.12.2013, godz. 02:00
zima, nyc, śnieg,
foto:

Brrr! Metropolię nowojorską, a także sąsiednie stany czekają chłody i śnieżyca. Tak z przekonaniem twierdzą specjaliści od prognoz pogody z AccuWeather. Meteorolodzy zapowiadają też wcześniej marznący deszcz. Słupki rtęci na termometrach mają wskazywać zaledwie 32 st. F/0 st. C, a z powodu przenikliwego wiatru odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa: 26 st. F/-3 st. C. Nic przyjemnego...

Kalendarzowa zima na dobre się nie zaczęła, a już zamarzający deszcz powoduje na drogach gołoledź, która jest przyczyną groźnych kolizji. Tylko w ciągu minionej doby (do poniedziałkowego popołudnia) w Nowym Jorku i okolicach wydarzyło się ich kilkadziesiąt. Do śmiertelnego wypadku doszło w Hunterdon County (New Jersey) na Interstate 78: samochód wpadł w poślizg i kierowca ani pasażer nie mieli szans na przeżycie. Niebezpieczne zdarzenie miało też miejsce na Bronx River Parkway. Tam wpadły na siebie jeden po drugim aż 24 samochody. - W wyniku tej kolizji wiele osób odniosło obrażenia ciała, szczęśliwie nikt nie zginął - powiedział oficer policji z Westchester County, który brał udział w akcji ratunkowej.

W kolejnym karambolu, na Interstate 95 w poniedziałek nad ranem, uczestniczyło 20 pojazdów. Sześć osób zostało rannych. Natomiast największy wypadek wydarzył się w Jersey Shore, gdzie wskutek koszmarnych warunków atmosferycznych wpadło na siebie co najmniej 50 samochodów! Tylko cudem nikt nie został poważnie ranny.

Meteorolodzy ostrzegają, że we wtorek pogoda poważnie da nam w kość. Aż do końca tygodnia termometry będą wskazywały ujemną (licząc w stopniach Celsjusza) temperaturę. Najzimniej będzie w czwartek: zaledwie 29 st. F/-7 st. C.

wtorek - 32°F/0°C - temp. odczuwalna 26°F/-3°C

środa - 32°F/0°C - odcz. 23°F/-5°C

czwartek - 29°F/-2°C - odcz. 20°F/-7°C

piątek - 32°F/0°C - odcz. 28°F/-2°C

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: