NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Artystyczna sobota w bibliotece na Greenpoincie

Artystyczna sobota w bibliotece na Greenpoincie

30.05.2014, godz. 19:32
Marta Pawlaczek
foto:

Już w tę sobotę na Greenpoincie nie zabraknie polskiej, dobrej muzyki klasycznej. To za sprawą koncertu w ramach programu „Greenpoint Przemiany”.

– Przedstawimy serię prezentacji kameralnych, utwory polskich kompozytorów (ale nie tylko), polską muzykę folkową i nowatorskie improwizacje w wykonaniu najwyższej klasy nowojorskich muzyków – informuje Marta Pawlaczek vice President of the Board Culture Shock Foundation. – Podczas pierwszego z serii koncertów, który odbędzie się pod hasłem „Poważna i żywiołowa strona polskiej muzyki klasycznej i kompozycji nią inspirowanych” zaprezentowana będzie twórczość Stanisława Sylwestra Szarzyńskiego w kontekście muzyki W. A. Mozarta, i J. F. Haydna – dodaje Pawlaczek (na zdjęciu).

Koncert odbywa się 31 maja w godz. 14-15 w Bibliotece Brooklyńskiej (107 Norman Ave), wstęp wolny.
Ale nie są to jedyne atrakcje, jakie w ten weekend czekają na mieszkańców polskiej dzielnicy. Tego samego dnia, co koncert i w tym samym miejscu od godziny 15 do godz. 17 zaplanowano spotkanie z cyklu „Międzypokoleniowy Greenpoint”. – To specjalnie dla osób lubiących się rozwijać i twórczo spędzać czas. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Relacja mistrz - uczeń: nieoczekiwana zmiana ról”. Czym jest dialog międzypokoleniowy, dlaczego jest potrzebny i czy mamy szansę go nawiązać oraz podtrzymać wśród Polaków mieszkających w Nowym Jorku? Na te pytania mamy nadzieję znaleźć odpowiedzi w czasie warsztatów – dodaje Marta Pawlaczek.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: