NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Artykuł w w „SuperExpressie” ruszył serca naszych czytelników Historia pani Joanny poruszyła Polonię

Artykuł w w „SuperExpressie” ruszył serca naszych czytelników Historia pani Joanny poruszyła Polonię

05.09.2015, godz. 20:36
Joanna Jaworska z córkami
foto:

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o dramacie polskiej rodziny w Bloomingburg. I stała się rzecz przepiękna. Polonia ruszyła jej z pomocą. Historia 40 – letniej Joanna Jaworskiej, która od 3 miesięcy jest nieprzytomna po wylewie i jej dwóch nastoletnich córek czekających na „przebudzenie się” mamy, poruszyła serca naszych czytelników. Z wielu stron płynie pomoc dla rodziny. Pomoc bardzo potrzebna, bo przecież pani Joanna jest jedyną żywicielką rodziny, a pieniądze, jakie udało jej się zaoszczędzić dzięki ciężkiej pracy w Stanach, topnieją w zastraszającym tempie.

Po publikacji naszego artykułu sytuacją polskiej rodziny zainteresowały się niezwykle aktywne w internecie grupy facebookowe skupiające Polki, takie jak Polki w Stanach, i Polish Parents Pomagają. Dzięki ich działaniom, polegającym między innymi na rozpowszechnianiu naszego artykułu, o trudnym położeniu polskiej rodziny dowiedziało się tysiące rodaków w całych Stanach, a nawet w innych krajach.

Na stronie Polish Parents Pomagają organizowane są aukcje atrakcyjnych przedmiotów, między innymi biżuterii, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla polskiej rodziny.

Planowane jest wiele akcji mających wesprzeć rodzinę pani Joanny – poinformowały nas założycielki grupy Polish Parents Pomagają.  Od przyszłego tygodnia ruszamy pełną parą.

Trudną sytuacją polskiej rodziny zainteresowały się także media w Polsce. Historię opisał między innymi lokalny Kurier Iławski. Stamtąd pochodzi pani Joanna.

Od czasu publikacji znacznie powiększyła się suma pieniędzy zbieranych na portalu gofundme.com. Na rezultat trwających obecnie akcji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. O postępach w tej sprawie na bieżąco będziemy informować naszych czytelników.

 

Jak można pomóc Joannie Jaworskiej i jej córkom?

Finansowo rodzinę można wesprzeć na stronie internetowej www.gofundme.com/joannarecovery.

Foto  (archiwum rodzinne): Joanna Jaworska z córkami, 16 – letnią Wiktorią i 14 – letnią Julią

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: