NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Arktyczne zimno w Nowym Jorku i New Jersey

Arktyczne zimno w Nowym Jorku i New Jersey

09.01.2015, godz. 19:56
Zima, NYC
foto:

Śnieg jaki spadł w piątek rano w metropolii ma szansę utrzymać się przez jakiś czas, bo zima i mróz nie odpuszczają. I – jak zapowiadają synoptycy – potrzyma przynajmniej przez cały weekend.

A wszystko z powodu arktycznego powietrza napływającego na nas z północy, znad Kanady. Ten zimny front sprawił, że w piątek w Nowym Jorku i sąsiednim New Jersey termometry pokazywały nie więcej niż 30 F (- 1 st. C) ale z uwagi na ciągle wiejący zimny wiatr, odczuwaliśmy jakby było 21 F (- 6 st C).

Z kolei w nocy z piątku na sobotę przymrozi i to bardzo. Według meteorologów AccuWeather temperatury spadną do 15 F (- 9 st. C) ale odczuwalna będzie wynosić minus 5 F (- 20 st C) .

W sobotę w dzień będzie słonecznie, niemniej zimno, bo termometry nie wskażą więcej niż 22 F (- 5 st. C), a odczuwalna temperatura ma wynieść zaledwie 5 F (- 15 st. C). Planując jakieś spacery nie można więc zapomnieć o czapkach, szalikach, rękawiczkach i grubej kurtce zimowej. Po zachodzie słońca będzie podobnie zimno jak poprzedniej nocy.

W niedzielę ma być już nieco mniej zimno, bo 33 F (1 st. C) i osłabnie przede wszystkim wiatr. Na poniedziałek z kolei synoptycy zapowiadają 36 F (3 st. C) i kolejne opady śniegu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: