NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Arcybiskup Dolan: Biblia naucza o kochaniu i otwieraniu się na imigrantów

Arcybiskup Dolan: Biblia naucza o kochaniu i otwieraniu się na imigrantów

29.04.2016, godz. 00:00
dreamstime_Dolan
foto: dreamstime

Amerykańscy duchowni od dawna apelowali do administracji w Waszyngtonie o reformę prawa imigracyjnego i wstrzymanie deportacji rozdzielających rodziny. Jednym z najdonośniej wzywających do sprawiedliwego traktowania imigrantów od początku był arcybiskup diecezji nowojorskiej kardynał Timothy Dolan.

Podkreślając ponownie swoje poparcie i przekonania w sprawie imigrantów oraz kompleksowej reformy prawa imigracyjnego, duchowny pojawił się w sztabie głównym trwającej akcji Citizenship NOW! w czasie której można zasięgnąć darmowej porady na temat swojej sprawy imigracyjnej czy wymogów odnośnie amerykańskiego obywatelstwa. –Żaden człowiek nie jest jest nielegalny. Pan Bóg nie patrzy na nikogo w takich kategoriach, tym bardziej my nie możemy tego robić. Uważam, że ostatnie nagonki na imigrantów, również na całym świecie, są bardzo niechrześcijańskie. Przykazania każą nam kochać bliźniego. Biblia uczy o tym, by kochać imigrantów, otwierać się na nich – mówił na spotkaniu z uczestnikami akcji Citizenship NOW! Kardynał Dolan.
Dodał, że bardzo pochwala wszelkie działania pomagające przybyszom. - Moje przekonania co do imigrantów, do tego, by im pomagać, wynikają nie tylko z nauk religijnych. Ale również z moich przekonań człowieka patrioty, który kocha Amerykę. Ten kraj istnieje dzięki imigrantom. Nie zapominajmy o tym – dodał duchowny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: