NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Antyimigracyjna polityka Trumpa nie podoba się Amerykanom. Nie ma poparcia dla łapanek i deportacji

Antyimigracyjna polityka Trumpa nie podoba się Amerykanom. Nie ma poparcia dla łapanek i deportacji

23.06.2017, godz. 00:00
imigracja, imigranci, Ameryka i problem imigracji
imigracja, imigranci, Ameryka i problem imigracji foto:

Zdecydowana większość Amerykanów nie popiera masowych deportacji i zarządzonych przez administrację Donalda Trumpa (71 l.) wzmożonych łapanek ICE.

Z raportu przeprowadzonego przez niezależną organizację Public Religion Research Institute wynika, że zaledwie 16 procent Amerykanów jest za tym, aby wyłapać i usunąć ze Stanów wszystkich nieudokumentowanych imigrantów.
Ankieta pod hasłem American Values Atlas została przeprowadzona wśród mieszkańców wszystkich 50 stanów. Wynika z niej także, że tylko jeden na dziesięciu młodych Amerykanów, w wieku 18-29 lat, oraz jeden na dziesięciu seniorów w wieku 65 lat uważają, że łapanki ICE oraz masowe deportacje są właściwą polityką i w tym kierunku należy iść.
Zdecydowana większość, jak pokazuje badanie, jest temu przeciwna. Jej zdaniem, jeżeli już, usuwać należałoby tylko tych, którzy mogliby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju oraz mają na sumieniu bardzo poważne przestępstwa.
Poparcie dla deportacji różni się też w zależności od przynależności partyjnej. Podczas gdy „za” jest 28 procent republikanów, to w przypadku demokratów jest to tylko 8 procent. Okazuje się również, że większość, bo aż 64 proc., Amerykanów jest za kompleksową reformą imigracyjną i wolałoby ją od szczątkowych rozwiązań, jakimi są dekrety imigracyjne. Poparliby nowe spójne prawo, które pozwoliłoby nieudokumentowanym nie tylko zalegalizować pobyt, ale dawałaby też docelowo możliwość ubiegania się o amerykańskie obywatelstwo.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: