NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Anioły dokarmiają na Greenpoincie

Anioły dokarmiają na Greenpoincie

17.07.2017, godz. 00:00
Anioły dokarmiają na Greenpoincie
Anioły dokarmiają na Greenpoincie foto: North Brooklyn Angels

Niezwykły pojazd i niezwykła misja. Na ulice północnego Brooklynu wyjechał Angelmobile - biało-niebieska ciężarówka, w której serwowane są darmowe ciepłe posiłki, ale też rozmaite porady. Każdego dnia parkuje w innym miejscu, m.in. na Greenpoincie.

Angelmobile to inicjatywa organizacji North Brooklyn Angels, która zrzesza lokalnych mieszkańców i niesie pomoc osobom starszym, ubogim i potrzebującym. Udała się dzięki wsparciu ponad 60 lokalnych stowarzyszeń, organizacji kościelnych i przedsiębiorców z Brooklynu, którzy stworzyli koalicję North Brooklyn Neighbors Helping Neighbors.

Zakupiony i utrzymywany z zebranych przez darczyńców pieniędzy samochód jest przystosowany do wydawania nawet 800 posiłków dziennie. Ma być jednak nie tylko jadłodajnią na kółkach. - Naszym głównym celem jest umożliwienie sąsiadom działalności społecznej i zapoznania się - informują przedstawiciele North Brooklyn Angels. Temu służyć ma specjalne pomieszczenie w ciężarówce, gdzie zaprzyjaźnieni specjaliści służą poradami związanymi z zakwaterowaniem, poszukiwaniem pracy czy walką z uzależnieniem.

Angelmobile parkuje na Brooklynie od poniedziałku do piątku. W poniedziałek w godz. 12.30-1.30 pm można znaleźć go przed schodami St. Alphonsus Church u zbiegu Manhattan Ave & Milton Street. We wtorek w tych samych godzinach stanie przed Transfiguration Church przy 263 Marcy Ave.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: