NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Angelina Jolie usunęła piersi, ale zachowała swoje sutki!

Angelina Jolie usunęła piersi, ale zachowała swoje sutki!

14.05.2013, godz. 11:48
ANGELINA JOLIE
foto: EAST NEWS

Angelina Jolie wzbudziła ogromną sensację swoim odważnym wyznaniem na temat podwójnej mastektomii. W tekście "Mój medyczny wybór" Jolie opisała cały proces, przez który musiała przejść i wyjawiła, że zachowała swoje sutki.

Cały świat żyje szokującym wyznaniem Angeliny Jolie, która przyznała, że poddała się podwójnej mastektomii, by uchronić się przed rakiem piersi. Hollywoodzka gwiazda miała aż 87 proc. szans na tę potworną chorobę!

>>> Angelina Jolie usunęła obie piersi! Bała się raka!

Jolie opublikowała tekst "Mój medyczny wybór" na łamach "The New York Timesa", w którym opisała dokładny przebieg całego procesu prewencyjnej operacji. Co ciekawe, przyznała, że zachowała swoje sutki!

- Mój proces zaczął się 2 lutego od tzw. "zachowania sutków", które zwalcza raka w kanałach piersiowych za brodawką i powoduje zwiększenie przepływu krwi. To powoduje wiele bólu i siniaków, ale zwiększa szanse na zachowanie sutka - napisała Jolie. - Dwa tygodnie później przeszłam główną operację usunięcia tkanki łącznej wypełniającej piersi i zastąpienia jej tymczasowym wypełniaczem. Operacja trwa osiem godzin. Budzisz się z rurkami i rozciągaczami w piersiach. Można poczuć się jak w scenie z filmu science-fiction. Ale kilka dni potem można wrócić do normalnego życia - dodała gwiazda.

Już 9 tygodni później Jolie mogła poddać się operacji rekonstrukcji piersi za pomocą implantów.

>>> Angelina Jolie NAGO: Gwiazda pozuje z koniem, zdjęcia na sprzedaż! ZDJĘCIA

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: