NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Angelina Jolie usunęła obie piersi! Bała się raka!

Angelina Jolie usunęła obie piersi! Bała się raka!

14.05.2013, godz. 09:56
Angelina Jolie
Zdjęcia wywołały wiele kontrowersji. W amerykańskich mediach zabroniono nawet ich publikacji. foto:

Podjęłam decyzję o poddaniu się podwójnej mastektomii - wyznała Angelina Jolie. Aktorka przyznała, że obawiała się raka, dlatego podjęła taką decyzję.

Świat obiegła szokująca informacja - Angelina Jolie usunęła obie piersi. Sama gwiazda przyznała się do tego w specjalnym artykule dla "The New York Timesa". Dlaczego to zrobiła? Okazało się, że należy do grupy podwyższonego ryzyka i ma aż 87 proc. szans na raka piersi. Do tego ma aż 50 proc. szans na raka jajnika.

>>> Angelina Jolie NAGO: Gwiazda pozuje z koniem, zdjęcia na sprzedaż! ZDJĘCIA

- Gdy wiedziałam, że taka jest rzeczywistość, zdecydowałam się zminimalizować ryzyko. Podjęłam decyzję o poddaniu się podwójnej mastektomii. Zaczęłam od piersi, bo ryzyko raka piersi jest u mnie wyższe niż ryzyko raka jajnika -  wyznała Jolie.

W swoim artykule Jolie opisała dokładny przebieg operacji, której poddała się 2 lutego tego roku. Potem poddała się operacji rekonstrukcji piersi. Jest zachwycona efektem.

Chce pomóc innym kobietom

Angelina Jolie zdobyła się na swoje odważne wyznanie, by uświadomić kobiety, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. - Chciałam napisać to, by powiedzieć innym kobietom, że decyzja o mastektomii nie była łatwa. Ale cieszę się, że ją podjęłam. Szanse rozwoju raka zmalały z 87 proc. do 5 proc. - wyznała piękna gwiazda.

>>> Brat Pitt i Angelina Jolie zbudowali dzieciom zoo

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: