NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Andrzej Gołota zapewnia: Pozostaję związany z Polską

Andrzej Gołota zapewnia: Pozostaję związany z Polską

31.08.2013, godz. 02:00
Andrzej Gołota
Gala Polsat Boxing Night będzie dostępna także w aplikacji ipla, na LG SmartTV (2011,2012), Samsung SmartTV (Seria E) i w systemie mobilnym Android. foto:

Super Express jako pierwszy napisał, że polski pięściarz Andrzej Gołota otrzymał amerykańskie obywatelstwo. Zawodnik specjalnie dla nas zgodził się skomentować ten fakt.

- Po 30 latach walki w ringu w polskich barwach, gdy moja kariera bokserska dobiega końca, z zadowoleniem przyjmuję obywatelstwo amerykańskie. Jednocześnie chcę podkreślić, że nie zrzekam się obywatelstwa polskiego... Jako że nasze dzieci przyjęły obywatelstwo polskie 6 lat temu, każdy członek naszej rodziny jest głęboko związany z Polską. Tam ja oraz moja żona się urodziliśmy i wychowaliśmy. Jesteśmy też związani ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie urodziły się i dorastają nasze dzieci. Z radością zatem przyjmuję wszystkie obowiązki i przywileje związane z obywatelstwem Stanów Zjednoczonych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości, a szczególnie sędziom Petrosowi Kocoras oraz Richardowi A. Posner za zaszczycenie nas swoją obecnością na ceremonii - powiedział nam Andrzej Gołota.

Amerykańskie obywatelstwo przyznano Gołocie podczas prywatnej ceremonii w Sądzie Federalnym w Chicago. Polski pięściarz otrzymał obywatelstwo z rąk federalnego sędziego Charlesa Petrosa Kocorasa, który jest także profesorem na uczelni, gdzie studiuje prawo córka Andrzeja, Aleksandra. Gościem honorowym był federalny sędzia apelacyjny Richard Allan Posner, uważany za jednego z najlepszych amerykańskich prawników. Uczestnikami i świadkami uroczystej ceremonii byli także: żona Andrzeja Mariola z dziećmi, Aleksandrą i Andrzejem,

siedmiu pomocników sędziów, oficer urzędu imigracyjnego oraz adwokaci imigracyjni Andrzeja: James Hallagan i Margaret McCormick z firmy Minsky, McCormick & Hallagan w Chicago. Obydwaj sędziowie przez wiele lat kibicowali Andrzejowi w ringu i w życiu prywatnym.

Andrzej i Mariola Gołotowie chcieliby także za pośrednictwem "Super Expressu" bardzo gorąco podziękować wszystkim swoim przyjaciołom i znajomym za wsparcie, chęć niesienia pomocy i modlitwę w intencji rodziny. W szczególności dziękują: Grzegorzowi Sztejkowskiemu z rodziną, Beacie Koziarski z rodziną, Izabeli Tańculi z rodziną oraz ojcu Rocky'emu Hoffmanowi z Relevant Radio, ks. Stanisławowi Czarneckiemu S.J. z Shrine of the Sacred Heart of Jesus, ks. Michałowi Osuchowi, byłemu proboszczowi bazyliki św. Jacka, Agnes Nutter, Grace Isanovich, Geraldine Balut-Coleman, Cary Capparelli, byłemu senatorowi Ralphowi Capparellemu, Frankowi Avila - Commissioner of Water Reclamation District, Nickowi Sposato - radnemu 36. okręgu, Jamesowi Hallagan, Kathy Duva, Pat English, Pat DiBiasi, Joemu Szelag i chicagowskiemu departamentowi policji i wszystkim, "którzy z różnych powodów nie mogli być wymienieni w tych podziękowaniach".

Chcielibyśmy za pośrednictwem "Super Expressu" bardzo gorąco podziękować wszystkim swoim przyjaciołom i znajomym za wsparcie, chęć niesienia pomocy i modlitwę w intencji rodziny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: