NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Amerykański portal twierdzi, że… Złoty to inwestycja lepsza od… złota!

Amerykański portal twierdzi, że… Złoty to inwestycja lepsza od… złota!

12.02.2015, godz. 00:00
złotówka
foto:

Nasza złotówka błyszczy bardziej od... złota. Jeżeli ktoś chce inwestować to powinien stawiać na polską walutę, bo jest bardzo bezpieczna. Taką radę przekazuje Matthew Lynn, specjalista ze znanego amerykańskiego portalu ekonomicznego MarketWatch.

Jak pisze Lynn, w czasach kiedy rynek finansowy jest ciągle nieprzewidywalny, polska złotówka może być „bezpieczną przystanią” dla inwestorów.

„Niepewność budzi być albo nie być Grecji w strefie euro, na Ukrainie trwa wojna, a ceny ropy lecą w dół (…). To może skończyć się kolejnym globalnym kryzysem gospodarczym” – pisze ekspert.

Jak więc zabezpieczyć nasze życiowe oszczędności? Lynn podpowiada: zamiast - jak to się robiło dawniej - kupować złoto albo szwajcarską walutę, teraz należy inwestować w polskiego złotego. Dlaczego? Ekonomista uważa, że od czasu kiedy Polska wywalczyła wolność, w kraju nad Wisłą bardzo dużo się zmieniło. „Z relatywnie niskim deficytem budżetowym, z liczną populacją i dużym wzrostem produktu krajowego brutto, polski złoty jest prawdopodobnie najbezpieczniejszą walutą w Europie, a być może i na świecie” - pisze Lynn.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: