NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Amerykańska Polonia uczci rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

Amerykańska Polonia uczci rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

17.03.2014, godz. 00:00
Pamięć o Katyniu i Smoleńsku
foto:

Nie do wiary, że od straszliwej tragedii minęły już prawie cztery lata.  Ciągle wydaje się, jakby to był koszmarny sen, który nawiedził nas wczoraj... W związku ze zbliżającą się IV rocznicą katastrofy smoleńskiej, Komitet Obchodów Rocznicy zaprasza do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown, PA, gdzie w dniu 13 kwietnia (trzy dni po dokładnej dacie tragedii), o godz. 12:30 zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji wszystkich 96 ofiar, ich rodzin, a także w intencji naszej Ojczyzny.

W nabożeństwie uczestniczyć będą rodziny ofiar: Zuzanna Kurtyka, Janusz Walentynowicz z żoną i synem Piotrem oraz Antoni Macierewicz wraz z grupą ekspertów nieustępliwie badających przyczyny Katastrofy...

Jak informuje Komitet, na program obchodów złożą się cztery części: przedpołudniowa uroczystość na cmentarzu weteranów przy Sanktuarium, południowa msza święta w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej, krótki program artystyczny i konferencja na temat Katastrofy z udziałem przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy oraz ekspertów i w końcu spotkanie przedstawicieli organizacji polonijnych, którego celem będzie nawiązanie i zacieśnienie kontaktów pomiędzy organizacjami oraz pogłębienie współpracy między nimi.

Tekst na podst. informacji Komitetu Obchodów IV Rocznicy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: