NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Amerykańska Częstochowa: Ksiądz oskarżany przez kobietę o napaść seksualną

Amerykańska Częstochowa: Ksiądz oskarżany przez kobietę o napaść seksualną

11.05.2013, godz. 02:00
Czy żonaci faceci  zrewolucjonizują  Kościół? - 3025
Czy żonaci faceci zrewolucjonizują Kościół? foto:

Polski kapłan z Doylestown w Pensylwanii, czyli znanej wszystkim Polakom w USA Amerykańskiej Częstochowy, jest oskarżany przez kobietę o napaść seksualną! Miało do niej dojść w 2012 roku, a skarżącą jest - według m.in. portalu dailymail.co.uk - matka dziewięciorga dzieci! Policja nie podjęła śledztwa w tej sprawie, jednak kobieta sama skarży kapłana.

Kobieta wraz z mężem złożyli pozew w stosunku do księdza-Polaka, u którego - jak mówi - szukała pomocy i wsparcia duchowego. Sam ksiądz nie jest już kapłanem w Pensylwanii, został bowiem, według medialnych doniesień, w ostatnich miesiącach przeniesiony do Polski.

Kobieta, której personaliów nie podano, zgłosiła że do nadużyć seksualnych miało dojść w 2012 w roku w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown, które prowadzone jest przez ojców paulinów.

Portal courthousenews.com, cytuje pozew, według którego ksiądz "seksualnie napadł kobietę bez jej zgody i wbrew jej woli. Uwodził ją, użył też siły fizycznej, intelektualnej, moralnej, emocjonalnej i psychicznej". Jak pisze ten sam portal, kobieta miała być finalnie zmuszona w prywatnym pokoju do zachowania seksualnego, którego sobie nie życzyła.

Oskarżany o nadużycia ksiądz nie chciał rozmawiać z detektywami, powołując się na tajemnicę spowiedzi. Odstąpili więc od śledztwa.

- Mamy za mało dowodów w tej sprawie, aby teraz wyrokować i mówić o winie księdza. Na razie Archidiecezja w Filadelfii nie uznaje zarzutów jako wiarygodnych - powiedział dla "Philadelphia Inquirer" David Heckler, prokurator okręgowy.

Małżonkowie oskarżają również Archidiecezję w Filadelfii o rzekome danie możliwości wyjazdu podejrzanemu księdzu do Polski.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: