NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Amerykańscy księża apelują o wstrzymanie planu masowych deportacji

Amerykańscy księża apelują o wstrzymanie planu masowych deportacji

02.01.2016, godz. 00:00
imigracja, imigranci, Ameryka i problem imigracji
imigracja, imigranci, Ameryka i problem imigracji foto:

To wbrew naukom Kościoła, prawom człowieka i zasadom oraz wartościom jakie przyświecają Ameryce… Takimi słowami amerykańscy duchowni wstawili się za imigrantami i zaapelowali do administracji federalnej, z Barackiem Obamą na czele, o zaniechanie planu łapanek i masowych deportacji.

– Jakimi ludźmi będziemy, jeżeli deportujemy kobiety i dzieci, które uciekły przed oprawcami, przed śmiercią? Jak będziemy mogli spojrzeć na siebie w lustrze, jeżeli rozbijemy rodziny? Tym ludziom trzeba pomóc, a nie odsyłać w ręce kata – mówił na konferencji prasowej w Coalition for Humane Immigrant Rights of Los Angeles wielebny Noel Andersen z Church World Service. Duchowny, podobnie jak i dziesiątki księży i działaczy pro-imigracyjnych z całych Stanów, potępił ogłoszony niedawno plan. Jednocześnie zaapelował do prezydenta Obamy, by ten nie pozwolił na wprowadzenie go w życie i wydał rozporządzenie o wstrzymaniu.
Przypomnijmy - ICE ogłosiło, że w styczniu rozpocznie serię nalotów, łapanek i masowych deportacji. Akcję, określaną jako największą w ostatnich latach, potwierdził szef Department of Homeland Security.
To wywołało wielką panikę wśród wszystkich imigrantów. Bo chociaż ogłoszono, że ICE bierze na celownik głównie imigrantów, którzy przedostali się nielegalnie do USA w ostatnim czasie z Ameryki Środkowej, to jednak żadna osoba bez statusu nie może czuć się pewnie.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: