NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ameryka żegna była Pierwszą Damę. W piątek pogrzeb żony prezydenta Ronalda Reagana

Ameryka żegna była Pierwszą Damę. W piątek pogrzeb żony prezydenta Ronalda Reagana

11.03.2016, godz. 00:00
Nancy Reagan, Ronald Reagan
Nancy Reagan, Ronald Reagan foto:

Spocznie obok największej miłości swojego życia… W piątek w Reagan Presidential Library w Simi Valley odbędzie się pogrzeb Nancy Reagan. Obecność na uroczystościach zapowiedziały setki osobistości. Zabraknie wśród nich jednak prezydenta Obamy.

Sekretarz prasowy Białego Domu Josh Earnest potwierdzał jeszcze w środę, że Barack Obama nie będzie na pogrzebie, a w uroczystościach uczestniczyć będzie tylko Pierwsza Dama Michelle Obama. Gdzie w tym czasie będzie prezydent? Na festiwalu South by Southwest w Austin w Teksasie, gdzie ma przemawiać. Jeżeli w ostatniej chwili nie zmieni zdania, to będzie to pierwszy raz w historii tego 30-letniego muzyczno - filmowo-technologicznego festiwalu, kiedy uczestniczyć w nim będzie urzędujący prezydent. Informacja o tym, że Obama będzie wielkim nieobecnym na pogrzebie Nancy Reagan spotkała się jednak z ostrą krytyką, co może sprawić, że plany ulegną zmianie.
Ale na pewno na uroczystościach w Kalifornii nie zabraknie jakiegoś prezydenta. Swoją obecność zapowiadział George W. Bush. Również Hillary Clinton będzie żegnać byłą Pierwszą Damę.
Zanim Nancy Reagan spocznie obok ukochanego męża, jej trumnę od środy odwiedzają tysiące Amerykanów, którzy oddają jej hołd i osobiście żegnają ukochaną prezydentową.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: