NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ameryka oddaje hołd weteranom

Ameryka oddaje hołd weteranom

11.11.2013, godz. 02:36
dzień weterana
foto:

11 listopada Amerykanie obchodzą Dzień Weterana i oddają hołd żołnierzom, którzy służyli w siłach zbrojnych USA. Z tej okazji m.in. uhonorowano jednego z nich, Richarda Overona, który jest najstarszym amerykańskim kombatantem II wojny światowej.

Richard Overon ma 107 lat, a mimo to w dalszym ciągu sam prowadzi samochód i chodzi bez laski, pali cygara, a poranną kawę pije z whisky. Nie przyjmuje żadnych leków. Jego dewiza życiowa, która pozwala zachować formę w tak zaawansowanym wieku, jest prosta i brzmi: „Trzymaj się z dala od kłopotów”... Jak podaje International Business Times, Richard Overton urodził się w 1906 r. w Bastrop County w Teksasie. W czasie II wojny światowej służył na południowym Pacyfiku. Armię opuścił w 1945 r. Po wojnie wrócił do Teksasu i zajmował się sprzedażą mebli, a następnie pracował w stanowym urzędzie.

W związku z Dniem Weterana, Overton otrzymał pudełko cygar. - Dostałem tyle listów i podziękowań, cieszę się z nich wszystkich. I zamierzam cieszyć się jeszcze długo - przyznał wzruszony weteran. W przyszłym tygodniu planuje on również podróż do Waszyngtonu i spotkanie z Barackiem Obamą.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: