NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ameryka dalej wrze po wprowadzonym przez Trumpa "szlabanie" dla muzułmanów

Ameryka dalej wrze po wprowadzonym przez Trumpa "szlabanie" dla muzułmanów

31.01.2017, godz. 00:00
imigracja, ICE,
foto:

Podczas gdy prezydent Donald Trump (71 l.) broni swojego dekretu zamykającego Amerykę na muzułmanów, tysiące ludzi wyszły na ulice w masowych protestach przeciwko temu postanowieniu.

Manifestacje trwają nieprzerwanie od soboty na lotniskach i ulicach amerykańskich metropolii od Nowego Jorku, przez Chicago, Boston, Denver czy Miami po Seattle, Los Angeles, San Diego i San Francisco. Na proteście na lotnisku JFK pojawiło się ponad dwa tysiące osób. Wśród nich znana aktorka Cynthia Nixon. Władze portu lotniczego usiłowały zapanować nad sytuacją, wstrzymując ruch pociągów kursujących do lotniskowych terminali, ale decyzja została cofnięta przez gubernatora Andrew Cuomo (59 l.), który argumentował, że obywatelom należy zagwarantować prawo do protestowania.
Z kolei na proteście w  Battery Park na Dolnym Manhattanie pojawiło się blisko 10 tysięcy ludzi na czele z burmistrzem Billem de Blasio (55 l.) oraz wieloma nowojorskimi politykami. Skandując hasła przeciwko prezydentowi – m.in. „deportujcie Trumpa”, „zbuduj mur, my go zburzymy”, „NIE nienawiści, NIE strachowi, imigranci są tu mile widziani” – wyrażali głośno swój gniew i sprzeciw przeciwko decyzji Donalda Trumpa.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: