NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy American Kennel Club ogłosił listę najpopularniejszych psów. Labrador ciągle rządzi Ameryką

American Kennel Club ogłosił listę najpopularniejszych psów. Labrador ciągle rządzi Ameryką

27.02.2015, godz. 00:00
Labrador retriever, pies
foto:

Już drugi rok z rzędu lab – jak w Stanach mówi się w skrócie o labradorach retriever – jest najpopularniejszą rasą psów. Swoich zwolenników zyskują również buldogi, które uplasowały się na czwartym miejscu rankingu top 10 ogłoszonego w czwartek przez American Kennel Club.

Miłość Amerykanów do pełnych energii, przyjacielskich labradorów nie zaczęła się dwa lata temu. Jak przypomina Associated Press, psiaki tej rasy znajdują się w pierwszej dziesiątce od lat 70. zeszłego stulecia. A teraz od dwóch lat – po tym jak w 2013 zdetronizowały pudla – labradory rządzą.
Dlaczego? – Mają łagodną naturę, a jednocześnie są bardzo dynamiczne i posiadają świetną intuicję, wyczuwając kiedy człowiek ich potrzebuje. Uwielbiają się bawić i wspaniale to robią tak z dorosłymi jak i z dziećmi – mówią zgodnie właściciele labów, które mogą mieć trzy maści: żółtą, czarną i brązową.
Psem numer dwa w Ameryce według rankingu American Kennel Club jest owczarek niemiecki. Można też powiedzieć, że największy „awans” czyli sympatię w sercach Amerykanów zyskały buldogi francuskie, które w ciągu dekady bardzo zyskały na popularności, awansując z 49. miejsca na 9. pozycję.

Top 10 psów w USA
1. Labrador retriever
2. Owczarek niemiecki
3. Golden retriever
4. Buldog (nazywany też buldogiem angielskim)
5. Beagle
6. Yorkshire terrier
7. Pudel
8. Boxer
9. Buldog francuski
10. Rottweiler

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: