NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Alicja Winnicki jedną z trzech kobiet uhonorowanych za zasługi dla Brooklynu

Alicja Winnicki jedną z trzech kobiet uhonorowanych za zasługi dla Brooklynu

22.03.2016, godz. 00:00
Alicja Winnicki, Gina Argento, Ann Kansfield, Carolyn B. Maloney, Joseph Lentol
Alicja Winnicki, Gina Argento, Ann Kansfield, Carolyn B. Maloney, Joseph Lentol foto:

Sprawiają, że Greenpoint, Brooklyn i jego społeczność stają się lepsze i rozwijają się we właściwym kierunku. Kongresmenka Carolyn B. Maloney oraz poseł stanowy Joseph Lentol uhonorowali trzy szczególne kobiety w ramach Women’s History Month. Są to Alicja Winnicki, Gina Argento oraz Ann Kansfield.

– Jestem niezmiernie dumna, że mogę te trzy kobiety nazwać swoimi przyjaciółkami, cieszy mnie ogromnie to, że mieszkają w okręgu, który reprezentuję. Każda z nich swoją postawą, oddaniem, zaangażowaniem i bezinteresownością sprawia, że Greenpoint, Brooklyn stają się jeszcze lepsze – mówiła podczas wręczania wyróżnień kongresmenka Maloney.  – Kobiety od początku miały wielki udział w budowie Ameryki, tak jak te trzy wspaniałe kobiety. Swoją postawą pokazują, że jedna osoba może zdziałać bardzo wiele. Przede wszystkim dają przykład kolejnym pokoleniom – dodała.
Miłych słów pod adresem Polki i dwóch innych wyróżnionych nie żałował poseł Lentol.  – Te trzy kobiety to przykład wspaniałej postawy. Powinniśmy wszyscy brać z nich przykład – powiedział Lentol.
Alicja Winnicki od czterech lat pełni funkcję Superintendent of the Community School District 14. Z systemem edukacji jest związana od dwudziestu lat. Dzięki jej zaangażowaniu udało jej się zbudować silne więzi między lokalną społecznością a uczniami, nauczycielami, liderami i różnymi działaczami Brooklynu. Udało jej się stworzyć wiele wartościowych programów, z których korzysta wiele dzieci, zwłaszcza polskich.
Gina Argento jest prezydentem Broadway Stages, jednej z największych nowojorskich wytwórni i firm produkcyjnych branży filmowo-muzycznej mieszczącej się m.in. na Greenpoincie.
Ann Kansfield jest pastorem Greenpoint Reformed Church i kapelanem FDNY, która pomaga bezdomnym, alkoholikom i każdej osobie w potrzebie.

Foto Biuro Carolyn B. Maloney

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: