NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Alarm na lotnisku JFK. Ewakuacja pasażerów

Alarm na lotnisku JFK. Ewakuacja pasażerów

17.04.2014, godz. 19:48
lotnisko
foto:

Chwile grozy przeżyli pasażerowie, którzy w środę wieczorem byli na nowojorskim John F. Kennedy International Airport. Agenci FBI musieli ewakuować pasażerów samolotu United Airlines! Powód? Zagrożenie bombowe.

A wszystko zaczęło się od... internetu. Pracownik ochrony zauważył bardzo niepokojący wpis mówiący o ładunku wybuchowym na pokładzie samolotu (informacja taka pojawiła się na Twitterze). Natychmiast powiadomił służby, które – zgodnie z relacją „podjęły odpowiednie kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom w samolocie i na lotnisku”. Tyle, że dla pasażerów maszyny i przyglądających się podróżnych była to groza: z pokładu ewakuowano 49 osób, a FBI ruszyło do przeszukiwania samolotu.

Rejs miał zacząć się o godzinie 7:40 pm z JFK i skończyć na Dulles International Airport (pod Waszyngtonem DC). Po wnikliwym sprawdzeniu całego pokładu, służby bezpieczeństwa nie znalazły żadnego podejrzanego ładunku i pasażerowie mogli wrócić na miejsca. Samolot wystartował z nowojorskiego lotniska z kilkugodzinnym opóźnieniem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: