NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Aktywiści imigracyjni będą protestować przeciwko hasłom głoszonym przez Trumpa

Aktywiści imigracyjni będą protestować przeciwko hasłom głoszonym przez Trumpa

19.03.2016, godz. 00:00
Donald Trump
foto:

Choć sobota zapowiada się dość chłodno, to atmosfera w matropolii będzie gorąca. Grupa aktywistów popierających imigrantów bez względu na status zapowiedziała manifestacje przeciwko Donaldowi Trumpowi i głoszonym przez niego poglądom, zwłaszcza na temat nielegalnych.

Protest pod hasłem „Crash Trump” zwołuje grupa aktywistów i działaczy z Cosmopolitan Antifascists. Zaplanowano go na godzinę 11 rano w sobotę na Columbus Circle, gdzie znajdują się budynki i firmy miliardera.
Jak mówią organizatorzy, głoszone przez Donalda Trumpa poglądy są bardzo polaryzujące, jątrzące, siejące nienawiść i uprzedzenia. Ich zdaniem są najzwyczajniej anty-amerykańskie i zagrażają wszystkim wolnościom i wartościom jakie przyświecały od lat Ameryce.
– Donald J. Trump mówi o tym, że uczyni Amerykę na nowo wspaniałą… W jaki sposób? Nienawiścią, uprzedzeniami, szowinizmem, ekstremizmem? Mówiąc o deportowaniu wszystkich nieudokumentowanych imigrantów, budowaniu muru na granicy, zakazywaniu wjazdu muzułmanom, szydząc z kobiet czy osób o innych orientacjach seksualnych, pan Trump zagraża nam wszystkim. W Ameryce nie ma miejsca na takie wartości, w Ameryce nie można głosić takich haseł. A już na pewno nie pozwolimy na coś takiego w Nowym Jorku, gdzie dorobił się swojej fortuny i to również dzięki pracy imigrantów, których teraz chce deportować – napisali organizatorzy protestu na swojej stronie facebookowej.
Tego samego dnia antytrumpowe manifestacje mają się też odbywać w Phoenix w Arizonie. Organizatorem tamtejszych jest ruch Black Lives Matter.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: