NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Akcja zaczęła się w piątek i potrwa przez całe wakacje Lato darmowych posiłków dla nowojorskich uczniów

Akcja zaczęła się w piątek i potrwa przez całe wakacje Lato darmowych posiłków dla nowojorskich uczniów

28.06.2014, godz. 00:00
darmowe posiłki
foto:

Już od piątku nowojorscy uczniowie mogą korzystać z bezpłatnych posiłków. Organizatorem przedsięwzięcia jest Department of Education (DOE) oraz National Basketball Association (NBA) i Share Our Strength (SOS).

Możliwość darmowego jedzenia przysługuje nowojorskim uczniom w wieku do 18 lat. Smaczne śniadania, obiady i kolacje będą oferowane w siedzibach szkół publicznych, na basenach oraz w kompleksach mieszkaniowych New York City Housing Authority.

Nie trzeba się rejestrować, aby skorzystać z posiłku - wystarczy jeśli uczeń pokaże ID.

Darmowe posiłki oferowane będą w dni powszednie: śniadanie od 8:00 do 9:15 i lunch od 11:00 do 13:15. W tym roku posiłki będą również rozdawane z samochodów. Jak podają organizatorzy będą one zaparkowane w miejscach najczęściej uczęszczanych przez dzieci.
Pojazdy z darmowym jedzeniem staną między innymi przy Orchard Beach na Bronksie, Main Street Library na Flushing Queens, Flushing Meadow Park Zoo oraz przy Roosevelt Avenue w Corona Park na Queensie. Aby znaleźć najbliższą lokalizację miejsca, w którym są podawane posiłki, należy zadzwonić pod numer telefonu 311 lub wysłać SMS pod numer 877877 wpisując „nycmeals”.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: