NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Agenci ICE aresztowali oszustów imigracyjnych $50 tys. za amerykańskiego męża

Agenci ICE aresztowali oszustów imigracyjnych $50 tys. za amerykańskiego męża

12.09.2015, godz. 00:00
imigracja, ICE,
foto:

Agenci federalni Immigration and Customs Enforcement w Kalifornii aresztowali oszustów, którzy aranżowali lewe małżeństwa między obywatelami USA a imigrantami, dzięki którym mogli oni uzyskać zielone karty. „Klientami” byli głównie Chińczycy. Za amerykańskiego męża lub żonę płacili nawet po 50 tysięcy dolarów. Oszuści zarobili w ten sposób ponad trzy miliony dolarów.

Aresztowani to 65-letni Jason Shiao i jego córka 43-letnia Lynn Leung. Śledczy w dalszym ciągu poszukują trzeciego podejrzanego 48-letniego Shannona Mendozę, który pomagał im w „biznesie”. Podczas śledztwa agenci ICE ustalili, że Jason Shiao ogłaszał się jako prawnik i prowadził agencję porad imigracyjnych. W ten sposób „poznawał” swoje ofiary, głównie byli to imigranci z Chin.
Amerykańskich współmałżonków „wyszukiwał” Shannon Mendoza, proponując im za to od 10 do 20 tysięcy dolarów, które pochodziły z „opłaty” wniesionej przez imigrantów w wysokości 50 tys. dol. Kiedy mąż już się znalazł i w urzędzie uzyskano licencję małżeńską, do akcji wkraczała córka, która prowadziła studio drukarsko - fotograficzne w Pasadenie. To właśnie tam powstawały wszystkie  sfałszowane zdjęcia z uroczystego ślubu, wesela, miesiąca miodowego oraz innych rodzinnych  uroczystości. ICE nie podało w jaki sposób wpadło na trop oszustów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: