NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Administracja prezydenta przygotowała już zaostrzone wytyczne dla Urzędów Imigracyjnych. Trump przyspieszy deportacje

Administracja prezydenta przygotowała już zaostrzone wytyczne dla Urzędów Imigracyjnych. Trump przyspieszy deportacje

20.02.2017, godz. 00:00
ICE, naloty imigracyjne
ICE, imigracja deportacje, naloty, USA, policja imigracyjna foto:

Departament Bezpieczeństwa Kraju (Department of Homeland Security – DHS) na polecenie Donalda Trumpa (71 l.) przygotował nowe wytyczne dla oficerów Urzędów Imigracyjnych (USCIS). Są mocno zaostrzone i zakładają przyspieszenie deportacji, m.in. poprzez odmowę przyznania statusu azylanta lub uchodźcy.

Jak donosi Associated Press, draft z nowymi instrukcjami jak na razie został rozesłany do najwyższych szczebli tak DHS jak i Urzędu Imigracyjnego. Wytyczne nie trafiły jeszcze do poszczególnych oddziałów regionalnych, ale mają tam trafić lada dzień. Szczegółów i kryteriów według jakich będą mieli postępować oficerowie imigracyjni nie podano. Jednak z „przecieków” wynika, że najwięcej obaw powinni mieć imigranci, którzy próbowali zalegalizować pobyt w Stanach na podstawie starania się o status azylanta lub uchodźcy. Agenci mają teraz akceptować  wnioski tylko tych imigrantów, którzy „mają dużą szansę na to, by otrzymać azyl” nadawany ostatecznie przez sędziego imigracyjnego. Co to oznacza? Tego nie sprecyzowano. Można jednak wnioskować, że w praktyce oficerowie będą mieć większą swobodę postępowania, będą bardziej „prześwietlać” aplikanta i jeżeli stwierdzą, że nie spełnia on kryteriów lub stwarza jakiekolwiek zagrożenie dla bezpieczeństwa Ameryki, mają go skierować do deportacji. Najwięcej obaw mogą mieć imigranci z krajów muzułmańskich, którzy już znaleźli się na „czarnej liście” antyimigracyjnego dekretu Donalda Trumpa, zablokowanego przez sąd federalny.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: