NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Adios hamburgery

Adios hamburgery

03.07.2013, godz. 00:00
hamburger
foto:

Jeśli wygra, nowojorczycy i ich dzieci będą szczuplejsi. Jak podaje "New York Post", starająca się o fotel burmistrza przewodnicząca Rady Miasta Christine Quinn (46 l.) zapowiedziała walkę z niezdrowym jedzeniem oferowanym dzieciom w sieciówkach typu fast food.

- Firmy te nie mogą wydawać milionów dolarów na reklamy dziecięcych posiłków, które są niepełnowartościowe i prowadzą do otyłości i chorób z tym związanych - mówiła Quinn podczas spotkania z dziennikarzami na Union Square.

Przewodnicząca Rady Miasta jeżeli zostanie burmistrzem, będzie dążyła do tego, by posiłki serwowane dzieciom przez sieciowe tanie restauracje zawierały takie same normy żywieniowe, jakie muszą zawierać obiady szkolne, serwowane uczniom w podstawówkach. Każdy lunch podawany tam uczniom musi spełniać określone normy - posiłek zawiera 650 kalorii, 7 gramów tłuszczów nasyconych oraz 740 miligramów sodu. Tymczasem posiłki oferowane dla dzieci przez większość sieciówek zawierają 1210 kalorii.

Quinn zapowiedziała rychłe i gruntowne zmiany w porozumieniu z Radą Zdrowia, która jest nadzorowana przez ratusz. Przewodnicząca Rady Miasta nie wyklucza, że zmiany mogą nastąpić jeszcze w tym roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: