USA nowy jork newsy nowy jork newsy Adaś napisał babci, że ją kocha

Adaś napisał babci, że ją kocha

09.04.2013, godz. 02:00
Adaś napisał babci, że ją kocha
foto:

Ten chłopiec ma tylko 7 lat, ale wycierpiał więcej niż niejeden dorosły. Mimo to jego serduszko jest pełne wiary i miłości. Adaś przeszedł kolejny zabieg na zaatakowanym przez raka oku i chemioterapię. Cierpi, ale nie zapomina o swojej uchochanej babci. Napisał, że ją kocha...

O Adasiu Aftyce z Lublina, który przebywa wraz z babcią w NYC i walczy z nowotworem oczu, już pisaliśmy. Obecnie chłopczyk jest po pierwszej chemioterapii i drugim zastrzyku wykonanym na chorym oczku. Adaś każdego dnia wyraża swoją miłość do ukochanej babci.

Swoje serca dla chłopca otworzyła też cała Polonia, która pomaga jego babci udźwignąć finansowy ciężar leczenia.

Już w najbliższą niedzielę 13 kwietnia o godzinie 7 pm w Domu Polskim w Filadelfii odbędzie się impreza charytatywna Serce dla Adasia. 26 kwietnia w klubie Wisła w Garfield odbędzie się koncert charytatywny, w którym udział wezmą m.in. zespół Atur, Prime Prophecy, Abstrakcja oraz Ania Tańska i Tomek Popławski "Junior". Seredecznie zapraszamy!

Lekarze prowadzący Adasia widzą światełko w tunelu i są optymistami co do dalszych efektów leczenia dziecka. - Cieszę się, że mój wnuk czuje się coraz lepiej. Przed Adasiem jeszcze sporo cierpienia, ale cały czas jestem dobrej myśli - mówi Danuta Gołębiowska, babcia chłopczyka.

Lekarz, pod którego czujnym okiem jest leczony Adaś, jest optymistą.

- Doktor David Abramson z Memorial Sloan-Katerring Cancer Center widzi lekką poprawę, jednak musimy być ostrożni w wydawaniu ostatecznych decyzji. Teraz trwa okres leczenia, zobaczymy, jakie przyniesie rezultaty - dodaje pani Danuta.

W ciągu ostatnich dni Adaś zrobił babci niesamowity prezent. - Gdy przylatywaliśmy do Nowego Jorku kilka miesięcy temu, Adaś nie chciał patrzeć na literki. Widziałam, że męczy go czytanie. Kilka dni temu chciałam zagrać z Adasiem w scrabble. Nagle Adaś wziął kostkę z literką i mówi do mnie: babciu to jest literka "B". Miałam łzy w oczach, bo to znak, że ze zdrowiem Adasia jest coraz lepiej. Później ułożyliśmy wspólnie hasło, które nam towarzyszy: "Damy radę" - mówi Danuta Gołębiowska. Adaś postanowił też napisać babci, że ją kocha

Chęć niesienia pomocy Adasiowi okazała niemal cała Polonia. - Dziękujemy za pomoc, okazaną troskę oraz zainteresowanie Adasiem. Kuracja dopiero się rozpoczęła i potrwa kilka miesięcy. A ile - to zależy od efektów działania leków i zabiegów. Obecnie dokonałam przedpłaty na wykonanie zabiegów w dwóch szpitalach. Nie potrafię powiedzieć, ile pieniędzy jeszcze będzie potrzebnych. Jedna chemioterapia kosztuje około 40 tysięcy dolarów. A o tym, ile jeszcze będzie potrzeba, dowiem się z końcem kwietnia - opowiada pani Danuta.

Jeśli chcesz pomóc Adasiowi, pieniądze możesz wpłacić elektronicznie kartą kredytową lub przez PayPal na www.adamaftyka.com bądź na konto w banku CHASE, z którym współpracuje szpital.

CHASE, 360 East 72-nd St. New York, NY 10021 USA

Account Name: Adam Aftyka Account number: 3006175979 Routing / ABA number: 021000021

International Bank Code = Swift Code: CHASUS33

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: