NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Accuweather prognozuje. Mikołaja czeka ciężka Wigilia

Accuweather prognozuje. Mikołaja czeka ciężka Wigilia

19.12.2014, godz. 00:00
nyc
foto:

To niestety nie jest dobra wiadomość ani dla dzieci czekających na Mikołaja z prezentami ani dla tych, którzy zaplanowali wyjazdy na Boże Narodzenie. Na samą wigilię nad region środkowo-zachodni i wschodni, nadciągnie zimowa burza (Winter Storm), którą odczują miliony ludzi. Tak prognozuje Alex Sosnowski, meteorolog z AccuWather.

Według synoptyka pierwsze oznaki burzy pojawią się w okolicach Mississippi Valley we wtorek 23 grudnia. Tam zimowy front się wzmocni i zacznie przesuwać w kierunku Wielkich Jezior. Z pełną siłą ma uderzyć w środę 24 grudnia.

Jak prognozuje Sosnowski, burzy towarzyszyć będą bardzo silne wiatry, obfite opady śniegu oraz śniegu z deszczem a także burze. Meteorolog uczula, że osoby podróżujące samochodami wzdłuż Interstate-95 lub lecące do Nowego Jorku, Bostonu, Filadelfii, Baltimore, Waszyngtonu., Atlanty, Cincinnati, Detroit czy Chicago muszą przygotować się na spore utrudnienia i opóźnienia.

Jeżeli chodzi o temperatury, to w metropolii to w wigilię termometry będą wskazywać 53 F (ok. 12 C), a w pierwszy i drugi dzień świąt po 44 F (ok 7 C).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: