NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Anthony Weiner jednak wystartuje w wyścigu o fotel burmistrza

Anthony Weiner jednak wystartuje w wyścigu o fotel burmistrza

23.05.2013, godz. 02:00
Anthony Weiner
foto:

To już oficjalna wiadomość: Anthony Weiner (49 l.) we wtorek wieczorem na YouTube potwierdził, że będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza Nowego Jorku w nadchodzących listopadowych wyborach. Były kongresmen kojarzy się nowojorczykom głównie z... skandalem obyczajowym.

- Popełniłem w swoimi życiu kilka dużych błędów. Chciałbym dostać drugą szansę. Jeśli nie teraz, to prawdopodobnie już nigdy więcej mi się to nie uda - powiedział Weiner

W 2011 roku seksskandal z udziałem Weinera, który w Kongresie reprezentował Queens i część Brooklynu, wstrząsnął amerykańskim światem politycznym. Wschodząca gwiazda Partii Demokratycznej skompromitowała się, wysyłając swoje nagie zdjęcia za pomocą e-maila do młodych kobiet poznanych w internecie (m.in. do gwiazdy porno). Weiner wówczas podał się do dymisji. Obecnie, jak podaje Myfoxny.com, zamierza ubiegać się o fotel burmistrza.

Z sondażu przeprowadzonego ostatnio przez Quinnipiac University wynika, że Weiner ma 15-proc. poparcie, natomiast Christine Quinn (46 l.), przewodniczącą rady miasta, która również bierze udział w wyścigu do fotelu burmistrza, poparło 25 proc. respondentów. W ankiecie udział wzięło 1082 wyborców.

Weiner po stronie demokratycznej oprócz wspomnianej Christine Quinn będzie musiał walczyć o nominację z Billem de Blasio, Williamem Thompsonem oraz Johnem Liu. Po stronie republikańskiej najlepsze notowania ma były szef MTA Joseph Lhota. Weiner już raz ubiegał się o stanowisko burmistrza w 2005 r.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: