NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Prezydent Barack Obama we wtorek odwiedził Jersey Shore

Prezydent Barack Obama we wtorek odwiedził Jersey Shore

29.05.2013, godz. 02:00
Barack Obama
foto:

Prezydent Barack Obama (51 l.) we wtorek odwiedził Jersey Shore. Ponad sześć miesięcy temu głowa państwa po raz pierwszy widziała na własne oczy skutki niszczycielskiego huraganu Sandy. Obecnie Obama w asyście Chrisa Christiego - gubernatora New Jersey - zobaczył, jak posuwają się prace remontowe mające doprowadzić do tego, by mieszkańcy, którzy zostali pozbawieni dachu nad głową, mogli wrócić do swoich domów.

Prezydent odwiedził właśnie te rejony, które widział tuż po przejściu niszczycielskiego żywiołu w październiku ubiegłego roku. Według gubernatora New Jersey wiele rzeczy jest jeszcze do naprawienia, jednak sześć miesięcy po przejściu żywiołu prace w dziesięciopunktowej skali ocenia na osiem.

- Jest jeszcze wiele do zrobienia, w dalszym ciągu wiele rodzin nie może wrócić do swoich domów. Robimy wszystko, żeby jak najszybciej każda poszkodowana rodzina przez huragan Sandy mogła wrócić do normalnego funkcjonowania - powiedział Chris Christie. Jak podaje NBC News, ogólnie w wyniku huraganu Sandy zostało zniszczonych 360 tysięcy domów i lokali mieszanych. Gubernator nie ukrywa, że mieszkańcy terenów wokół plaży liczą na rozwój turystyki, bowiem właśnie ona ma przynieść regionowi najwięcej potencjalnego dochodu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: