NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Osoby samotne ze wsparciem polonijnych organizacji. Noworoczne spotkanie na Ridgewood

Osoby samotne ze wsparciem polonijnych organizacji. Noworoczne spotkanie na Ridgewood

19.01.2014, godz. 20:08
 Noworoczne spotkanie na Ridgewood
foto:

W sali przy kościele św. Macieja na Ridgewood miała miejsce noworoczno-opłatkowa impreza dla osób bezdomnych i samotnych. Odbyła się w ostatni piątek. To już tradycyjne, coroczne spotkanie organizowane przez Erykę Volker i innych wolontariuszy z organizacji pomagającej bezdomnym – St. Anthony Parish „Homeless SOS” oraz przy współudziale Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, Belvedere Bridge Enterprises Inc., Polish Assistance Inc, a także Arthur's Funeral Home.

Spotkanie przebiegło w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Przepyszną kolację „wigilijną” przygotowały sklepy New Seneca Garden z Ridgewood oraz m.in. Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy P-SFUK, a pracownicy tej instytucji pomagali podczas serwowania posiłków. Następnie było wzajemne dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. Natomiast w części artystycznej wieczoru ze świetnym programem muzycznym wystąpiły dzieci z polonijnych szkół.

Warto podkreślić, że w piątkowej imprezie udział wzięli także kapłani z parafii św. Macieja i reprezentanci klubu motocyklowego Unknown Bikers.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: